Ara
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

# "Etki Odaklı Yayıncılık" Webinarı (28 Haziran Salı, saat 09:30 - 12:30 ) #

24.06.2022 14:59

Değerli Kullanıcılarımız,

TÜBİTAK - ULAKBİMİstanbul Üniversitesi Yayınevi ve Clarivate'in katılımlarıyla 28 Haziran Salı, saat 09:30 - 12:30 arası gerçekleşecek olan, "Etki Odaklı Yayıncılık" webinarına sizleri davet ediyoruz.

Dergi yayıncılığı yapan kurumlar, editörler ve yayıncılık alanındaki gelişmeleri takip etmek isteyen herkes bu seminere katılım sağlayabilir.

Bu webinarda katılımcılar;

  • Web of Science Dergi Değerlendirme Süreci'nin ayrıntılı bir tanımı hakkında bilgi sahibi olabilecek,
  • Dergilerin Web of Science Collection’da indekslenmek üzere nasıl seçildiğini anlamak için Web of Science Editör Ekibinin adımlarını takip edebilecek,
  • Koleksiyondaki tüm dergileri değerlendirmek için kullanılan 24 kalite ve 4 etki kriterinin her biri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilecek ve çok daha fazlası hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Kayıt ve katılım için lütfen etkinlik kayıt formunu doldurunuz.

Program

Etki Odaklı Yayıncılık

09:30 – 09:45   –   Mehmet Mirat Satoglu, Direktör, TÜBİTAK – ULAKBİM

09:45 – 10:00   –   Prof. Dr. Haluk Alkan, Rektör Yardımcısı, İstanbul Üniversitesi

10:00 – 10:45   –   Konuşmacı: Mireia Guardingo, Clarivate

Web of Science Dergi Değerlendirme Süreci ve Seçim Kriterleri

Bu sunumda Web of Science Dergi Değerlendirme Süreci’nin ayrıntılı bir tanımını yapacağız. Dergilerin Web of Science Collection’da indekslenmek üzere nasıl seçildiğini anlamak için Web of Science Editör Ekibinin adımlarını takip edeceğiz ve koleksiyondaki tüm dergileri değerlendirmek için kullanılan 24 kalite ve 4 etki kriterinin her biri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Ayrıca, dergi yayıncıları için yakın zamanda yayınladığımız dergi gönderim platformumuz olan Web of Science Yayıncı Portalı hakkında kısa bir tanıtım yapacağız.

10:45 – 11:30   –   Konuşmacı: Derya Soguksu, Clarivate

Web of Science ve Araştırma Yayıncılığı  

Akademik yayın üretiminde süregelen artış. Açık araştırma ile değişen dinamikler. Sürekli değişen paydaş beklentileri. Yayıncıların araştırma topluluğu ile güçlü ve uzun süreli ilişkiler kurması bugün her zamankinden daha önemli. Bu sunumda, zengin bir dizi atıf metriğini inceleyerek bir derginin etkisini nasıl analiz edeceğimize ve günümüzün değişen akademik yayıncılık ortamında nasıl güvenli kararlar alacağımıza odaklanacağız. Ayrıca, sağlamadan yayına kadar tüm yayın iş akışınızı yönetmeniz konusuna kısa bir giriş yapacağız.

11:30 – 12:30   –   Açık Oturum – Moderatör: Derya Soğuksu

Fırat Üniversitesi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

DUYURULAR